Software & Hi-Tech

Soru-Cevap

Ürünlerimiz ile ilgili ve ses yalıtım, ısı yalıtım, vibrasyon önleme konularında sizlerden gelen soruları derledik. Ek olarak sormak istedikleriniz olursa bize her zaman iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ses yalıtımı için hangi ürünlere ihtiyacım var?

Ses yalıtımı başlı başına tek bir ürün ile sağlanamamaktadır. Sağlıklı bir yalıtım için ilk olarak aracın dış metal aksamındaki metal vibrasyonunu en aza indirgemek gerekmektedir. Bunun için vibrasyon önleyici ürün ile bu bölümler kaplanmalıdır. Daha sonrasında araç içindeki ses dalgalarının yansımasını sağlıklı bir hale getirmek için ses yalıtım malzemeleri kullanmak gerekmektedir. Ses Yalıtım Uygulama Alanları sayfamızı ziyaret ederek hangi bölgede hangi ürünü kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ses Yalıtımı ile Isı Yalıtımı da sağlamış olur muyum?

Ses yalıtım ürünlerinin temel hedefi ses dalgalarıdır. Bazı ürünlerimiz ses talıtımı sağlarken ısı yalıtımına da katkısı olmaktadır. Ses yalıtım ürünleri ve Isı yalıtım ürünlerimize göz atarak iki amaca da hizmet eden ürünlerimizi görebilirsiniz.

Yalıtım malzemeleri koku yapar mı?

DrArtex ürünleri kesinlikle koku yapmaz. Piyasada bulunan içeriği araç içinde kullanılmaya uygun olmayan malzemelerden üretilen ürünler malesef istenmeyen kokular üretmektedir. DrArtex ürünleri ise tamamen araç içinde kullanıma uygun, kalite ve uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış ürünlerdir, ve kesinlikle koku üretmezler.