Motor bölgesine uygulanabilecek yalıtımlar

Araçlarda tercih edildiğinde uygulanabilecek bir ses yalıtım alanı da firewall olarak tabir edilen, motor ile kabin arasındaki bölgedir. Bu bölgeye ses yalıtım uygulaması her araçta mümkün olmasa da özellikle yapım aşamasındaki araçlarda uygulanması daha sağlıklı olmaktadır. Motor bölümü komplike bir alan olması ve yalıtımın sağlıklı yapılabilmesi için engel teşkil edebilecek gereçlerin olmasından dolayı, yürüyen araçlarda uygulanabilirliği ince bir işçilik ve zaman alabilmektedir. Sağlıklı bir şekilde uygulanabilecek firewall ses yalıtımı, motor sesinin içeriye girmesini önemli ölçüde azaltmaktadır.

Firewall için tercih edilmesi gereken malzemenin özelliği

Bu bölgeye uygulanacak ses yalıtım malzemesinin ısıya çok dayanıklı olması gerekmektedir. Uygulama aşamasında da profesyonellik gerektiren adımları bulunmaktadır.

Motor kaputu için de yalıtım uygulanabilir

Motor bölgesinden bahsetmişken, bu bölgede yalıtım uygulanabilecek bir alan da motor kaputudur. Bilinmesinde fayda var; kaputa uygulanacak yalıtım motor sesinin içeriye girmesine pek engel olan bir uygulama değildir. Kullanıcılar arasında daha çok kaputu ısıdan korumak, üzerindeki boyanın daha uzun ömürlü olmasını sağlamak amaçlı tercih edilmektedir.

Her iki alan için de kullanabileceğiniz ürünlerimiz mevcuttur.

Firewall Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı

Vibrasyon Önleyici

Kaput Yalıtım

Vibrasyon Önleyici