Aracın arka bölümünden gelecek seslerden kurtulmak için

Araçlarınızın bagaj kısmı, tıpkı ön taraf ve zemin gibi yol sesi ve tekerlek sesi almaya müsaittir. Uygun malzeme ve işçilikle uygulanacak ses yalıtım işlemi ile bu tür seslerin önüne geçebilirsiniz.

Ayrıca aracın arka koltuklarında oturan yolcular için de sessiz bir yolculuk imkanı tanıyabilirsiniz.

Bagaj bölümünde bulunan davlumbazların yalıtımı ile de yol sesi ve tekerlek sesinin engellenmesi konusunda büyük katkı verecektir.

Ek olarak araç ses sistemleride subwoofer için bagaj bölümü sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tür bir ses sisteminiz varsa, subwooferınızın maksimum verimlilikte çalışması için bulunduğu bölüme ses yalıtım uygulanması şarttır.

Araç bagaj yalıtımının bir artısı da, zaman içerisinde metal aksamın su almasıyla paslanmanın görülebileceği alanları korumaktır. Uygulama yapılmadan önce, uygulama yapılacak zeminin nemden arındırılarak, temizlemeye uygun malzeme ile temizlenmesi sonrası yapılacak uygulama, bagaj bölgenizdeki metal zeminin uzun yıllar korunmasını sağlayacaktır.

Araç bagaj yalıtımının uygulanma şekli

Sağlıklı bir bagaj yalıtımı için sırasıyla; metal aksam üzerine vibrasyon önleyici bir ürün uygulanıp, üzerine de ses yalıtımını sağlayacak ürünün uygulanması gerekmektedir. İlk katman aracın metal aksamındaki titreşimi önleyecek, ikinci ses yalıtım katmanı da araç içerisindeki akustiğe katkı verecektir.

Detaylı uygulama görselleri ve araç uygulama örnekleri için Subigarage’ın ilgili bölümüne gözatabilirsiniz. Oto Ses Yalıtım Uygulaması

Araç bagaj yalıtımı için önerdiğimiz ürünler;

Ses Yalıtımı

Vibrasyon önleyici