Araç içinde yol sesi ve tekerlek sesinden kurtulmak için

Araçların zemini, yol sesi ve tekerlekten gelen yuvarlanma sesini en çok içeri aldığımız bölümdür. Araç zeminine uygulanacak ses yalıtım işlemi, bu tür dış seslerin önüne geçecektir.

Zeminde korozyonu önlemek

Uygulama öncesinde zeminin düzgünce temizlenmesi sağlanarak ses yalıtım malzemeleri uygulanırsa, araçların düşmanı olan paslanmanın da önüne geçilecektir. Belirttiğimiz gibi uygulama öncesinde zeminin nemden arındırılması ve profesyonelce, uygun temizlik malzemeleriyle temizlenmesi gerekmektedir.

Araç zeminine özel yalıtım malzemesi

Araç zemininde kullanılacak malzemeler, malzemelerin üzerinde baskı da oluşacağı için sağlam ve kalın malzemelerden oluşmalıdır. Herhangi bir yalıtım malzemesini zeminde kullanmamalısınız. Hafif ve ince malzemeden zemin yalıtımı malesef olmaz. Zeminde kullanıma uygun üretilmemiş malzemeden, zemin yalıtımı olmaz. Zemin yalıtımı işçilik isteyen bir işlemdir, zemine ulaştıktan sonra emeğinizin karşılığını almak için, kaliteli ve size uzun süre hizmet edecek araç zemininde kullanıma uygun, dayanıklı, otomotiv sektörü için üretilmiş malzemeler kullanmaya özen gösterin.

Araç zemin yalıtımı uygulama örneği;

Sırasıyla; ilk katman olarak uygulanan Earth Quatro (3.8mm Double). Bu malzeme vibrasyonu azaltarak ses yalıtımı sağlar ve zeminde kullanıldığında çok iyi performans verir. Ürün detay fotoğrafında malzeme kalitesine ve kalınlığına gözatabilirsiniz. Araç zemin yalıtımında ince malzemeleri kullanarak vaktinizi lütfen boşa harcamayın. İkinci katman olarak da Vibrobarrier 7+ ürünü. Bu ürün 7 mm kalınlığa sahiptir. Kapalı hücreli bir yapıya sahiptir ve zeminden kaynaklanan sesleri sönümler.

Daha detaylı uygulama işlemleri ve araç uygulama videoları için Subigarage’ın ilgili bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Oto Ses Yalıtımı Uygulaması

Araç zemin yalıtımı için önerdiğimiz ses yalıtım malzemeleri;

Ses Yalıtımı

Vibrasyon Önleyici