Hoparlörlerinizden maksimum verim için

Araç kapılarınızdaki ses yalıtımı, kaliteli ve temiz bir müzik keyfi için ilk sırada gelen önemli bir aşamadır. Kapı hoparlörlerinin yaydıkları ses dalgaları, kapı içerisindeki metal yüzeye çarpmasıyla yoğun bir titreşime yol açar. Bu sebeple siz ne kadar iyi bir otomobil ses sistemi kullansanız da, kapınıza herhangi bir ses yalıtım işlemi yapmazsanız, bu ses sisteminden verim almanız mümkün değildir. Hatta aksine güçlü bir ses sistemi daha fazla titreşime yol açacaktır ve yalıtımsız bir kapıda bu daha büyük bir soruna yol açacaktır. Araç kapı yalıtımında ana hedef bu titreşimi önlemek, ve ek olarak uygulanacak hafızalı özel yalıtım malzemesi ile sesi sönümlemek ve araç içerisindeki akustiği sağlamaktır. Araç ses sisteminiz için; düzgün uygulanmış bir ses yalıtımı şarttır. Biz bu işlemler için Subigarage’ın oto ses yalıtım hizmetini öneriyoruz. Yine Subigarage’ın “Kapı Ses Yalıtımı nasıl yapılır?”  adlı yazısına da gözatabilirsiniz.

Sağlam kapılar ve tok kapı sesi

Kapılara uygulanacak ses yalıtımın ek bir faydası da kapılarınızın tok bir yapıya kavuşması olacaktır. Kapı kapanmalarında bunun farkına hemen varacaksınız. Ek olarak kapılarınızın mukavemeti artacağı için, kapılarınıza dışarıdan gelecek ve normalde kapı sacında göçme yaratacak darbelerin önlenmesine de sağlayacaksınız.

Uygulanma şekli

Kapı sac kısımlarında vibrasyon önleyici ürünler kullanılır. Üzerlerine de sesi sönümlemesi için ses yalıtım malzemeleri uygulanması gerekir. Kapının yapısına göre açıkta kalacak metal yüzeylerin tamamına vibrasyon önleyici ürün uygulanması sağlıklı bir araç kapı yalıtımı için şarttır.

Kapı içerisinde kullanılması gereken malzeme

Kapı içleri, yapısı gereği su alan bölümlerdir. Bu sebeple buralarda kullanacağınız malzemelerin otomotiv sektörü için üretilmiş ürünler olması gerekmektedir. Uygun ürünler kullanmadığınız takdirde, bu malzemeler zamanla kendisini bırakacaktır ve kapı içerisinde bulunan değerli mekanizmalara zarar vereceklerdir.

Araç kapı yalıtımı için kullanılmasını önerdiğimiz ürünler;

Ses Yalıtımı

Vibrasyon Önleyici